Напускането на работа никак не е лесно. Дори да вземете това решение, уж прибързано, то пак ще се дължи на повече от една премислена причина – лош шеф, неприятна работна среда, невъзможност за бъдещо развитие и/или други.
Понякога обаче несъвместимостта ни с работата може да е изцяло по наша вина; без да го разбираме. Напускането пак може да реши проблема, но нека бъде със стил и не затръшва врати. Попаднахме на една история в снимки, която, макар и не много нова, добре илюстрира сложните взаимоотношения между работодател и служител.
Момичето по-долу решава да напусне работа по начин, който ясно да покаже какво мисли за своя шеф. Тя се фотографира с предварително подготвени надписи, на които споделя офис „хумор“ за работата и шефа си. Мислейки обаче, че е спечелила битката, младата жена вероятно не очаква отговора на бившия си вече работодател.
Вижте по-долу:
„Щастлив понеделник на всички!“
„Напускам.“
„Научих много през отминалите 2 години.“„И ще ми липствате всички.“„Освен един.“„Гледам теб, Спенсър.“
„Да бъда твой асистент беше специален ад.“„Примирявах се с настроенията ти.“
„И с лошия ти дъх.“„Защото исках да бъда брокер.“„В петък ти прехвърлих обаждане.“
„Когато чух да ме наричаш HOPA.“„HOPA??“„HPOA – Hot Piece of Ass“, на български близко до „як задник“„Защо всички в офиса наричат боклука…“„Кофа за боклук“. Правилното изписване е „garbage dispenser“. Тук се прави асоциация с името на шефа, което е Spencer, а „s“ е заменено със „c“.
„Моралът в офиса падна, след като ти инсталира „малките офис доносници“.„За да можеш да наблюдаваш какво правим в интернет.“„Така че аз се замислих.“„Какво прави Спенсър в интернет.“„Даде ми кодовете, все пак.“„4 часа седмично Scottrade“ (Scottrade е американска инвестиционна компания, която предлага брокерски и банкови услуги).„5,3 часа седмично TechCrunch“ (TechCrunch е водеща медия в САЩ, която се фокусира върху новини за стартъп компании, нови интернет продукти и технологии).
„19,7 часа седмично, играейки FARMVILLE.“ FarmVille е онлайн симулационна игра, в която се грижиш за стопанство. „Иха“„Така че този HPOA (як задник, бел. ред.) продължава напред.“„Въпреки че не съм си намерила нова работа.“„Нещо ми подсказва, че ще съм добре.“
След това шефът и заявява, че също има право на отговор, който не е по-малко оригинален, а на нас ни се струва също толкова правдоподобен. За да не скролвате безкрайно, може да цъкнете тук.